Pickling Hizmeti

Pickling Hizmetleri

wave
 

Pickling Hizmeti

 

pickling

Pickling

Confidence Filtrasyon

pickling

Pickling

Confidence Filtrasyon

pickling hizmeti

Pickling Hizmeti

Confidence Filtrasyon

Pickling Hizmeti       Pickling işleminin amacı boru devrelerindeki kaynak çapağı, pas ve korozif maddeleri vs.boru devrelerinden atmaktadır. Bu işlem özel oranlarda belirlenen asitler ile gerçekleştirilmektedir. Asitlenme sırasında istenmeyen tüm kirli partiküllerle birlikte boru iç yüzeyinden ince bir tabaka kaldırılmaktadır.


      Akışkan sistemlerin problemsiz olarak uzun süreli çalışması için asitleme (pickling) ve temizleme (flushing) işleminin yapılması son derece önemlidir. Akışkan sistemlerinde boru devrelerinin temizliği çok önemlidir. İyi temizlenmemiş kirli devrelerde sistemin çalışması esnasında boru devrelerindeki partiküller hidrolik yağ ile taşınarak pompa, valfler ve diğer elemanlarda sıkışmalara, tıkanmalara ve aşınmalara sebep olur.


      Kimyasal yıkama yönteminde ilk aşamada sistemde kalan yağların temizlenmesi için yağ sökücü kullanılmaktadır. İkinci aşamada paslanmış yüzeyin temizlenmesi için asit kullanılır. Üçüncü aşama ise korozyon engelleme amaçlı nötralize işlemi yapılmaktadır. Bu süreçte yüksek kalitede bir sonuç almak için işlemler ve ph değerleri dikkatli bir şekilde takip ve kontrol edilmelidir. Süreç içerisinde yapılacak en küçük hata bütün prosesin baştan başlamasına ve sadece maddi değil, işletmelerimiz için çok değerli olan zaman kaybına da yol açacaktır. Pickling işlemi daldırma yöntemi veya sirkülasyon yöntemi ile yapılmaktadır.

Pickling Ne Zaman Yapılması Gerekir ?

  • Yeni yapılmış kaynaklı boru devrelerinde
  • Tamir yapılmış kaynaklı boru devrelerinde
  • Uzun süre yağsız kalmış devrelerde
  • Yoğun nem altında uzun süreli duruş yapılmış devrelerde
  • Endüstriyel ve hidrolik yağların filtrasyonu

Kaynaksız yapılmış ve montajda hassas boru kullanılan hidrolik devrelerde pickling işleminin yapılmasını tavsiye etmiyoruz.

Bize Ulaşın

Bizlere ulaşarak, Confidence Filtrasyon ayrıcalıklarından faydalanabilirsiniz.

Gürsel Mah. Bahçeler Cad. No: 20 Kağıthane -İSTANBUL
Arzu ettiğiniz tüm sorularınız, elektronik posta gönderileriniz için bizlere yazın.
Dilediğiniz tüm sorularınız için müşteri hizmetlerimize ulaşabilirsiniz.