Flushing Hizmeti

Flushing Hizmetleri

wave
 

Flushing Hizmetleri

 

flushing hizmeti

Flushing Hizmeti

Confidence Filtrasyon

flushing hizmeti

Flushing Hizmeti

Confidence Filtrasyon

Flushing Hizmeti       Akışkan sistemlerin problemsiz olarak uzun süreli çalışması için temizleme (flushing) işleminin yapılması son derece önemlidir. Akışkan sistemlerinde boru devrelerinin temizliği çok önemlidir. İyi temizlenmemiş kirli devrelerde sistemin çalışması esnasında boru devrelerindeki partiküller hidrolik yağ ile taşınarak pompa, valfler ve diğer elemanlarda sıkışmalara, tıkanmalara ve aşınmalara sebep olur.


      Flushing, akışkanın boru çapları ile doğru orantılı olarak hesaplanması sonucu maximum debi ile borulardan dolaştırılması suretiyle boru içerisinde partiküllerin temizlenmesi işlemidir. Flushing ile, devrelerdeki belirli bir boyutun üzerindeki tüm partiküllerin sistemden atılması ile hidrolik devrelerin temizliği sağlanır. Akışkan kullanılan sistemlerde boru devrelerinin temizliği büyük önem taşımaktadır. Araştırmalar sistem arızalarına, yabancı maddelerin neden olduğunu ortaya çıkarmıştır.


      Akışkandaki kirlilik beklenmeyen büyük arızalar oluşturur ve bunun sonucu olarak üretim kayıpları meydana gelir. Bu durum direkt olarak üretim ve bakım maliyetlerini olumsuz yönde etkiler. Problem sıklığının fazla olması, hidrolik elemanların yedeklenmesini gerektirir ve bu da stoklama maliyetini arttırır. Filtre elemanları sık sık tıkanır ve hidrolik yağın daha kısa sürede bozulmasına sebep olur.


      Flushing işlemi başlamadan önce tüm hatların çalışmaya uygun olduğu ve flushing işleminden sonra tadilat yapılamayacağından basınç testi uygulanır. Flushing işleminde istenilen değerlere ulaşıldıktan sonra flushing devreleri sökülerek sistem çalışacak konuma getirilir. Bu esnada demontaj montaj işlemlerinin titizlikle yapılması gerekmektedir. Filtreleme esnasında filtre elemanı ilk başlangıçta büyük daha sonra küçük gözenekli elemanlar kullanılarak yapılmalıdır. Filtrenin geçirgenliği flushing debisi ve yağ viskozitesine göre değişkenlik gösterdiğinden flushing debisine göre belirlenmelidir. Tespit edilen temizleme süresi sonunda sistemdeki kirlilik ölçümü için elektronik kirlilik ölçüm cihazı ile partiküllerin sayımı yapılır ve temizleme işlemine devam edilip edilmeyeceğine karar verilir.

Bize Ulaşın

Bizlere ulaşarak, Confidence Filtrasyon ayrıcalıklarından faydalanabilirsiniz.

Gürsel Mah. Bahçeler Cad. No: 20 Kağıthane -İSTANBUL
Arzu ettiğiniz tüm sorularınız, elektronik posta gönderileriniz için bizlere yazın.
Dilediğiniz tüm sorularınız için müşteri hizmetlerimize ulaşabilirsiniz.